Adiunkt konserwatorski w pracowni konserwacji rzeźby Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Konserwator, restaurator zabytków specjalizujący się w konserwacji rzeźby kamiennej, elementów architektury, zabytków metalu, tworzyw sztucznych z znajomością metod konserwacji ceramiki oraz znajomością programów 3D.
1. Uczestnik pierwszej edycji Konkursu Najlepszy Dyplom z Kierunku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki / 2018/2019 i 2019/2020 we Wrocławiu.
2. Udział w wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2020.
Praca dla Heritage Malta na stanowisku konserwator obiektów z metalu, kamienia, tworzyw sztucznych.
Zatrudniony na stanowisku pomocnika konserwatora obiektów, pełniącego funkcję i obowiązki głównego konserwatora zabytków ze względu na brak osoby na tym stanowisku, oraz praca przy przygotowanie i konserwacja eksponatów, stworzenie ich dokumentacji fotograficznej i przebiegu pracy na wystawę stałą dla Muzeum Narodowego Techniki w Warszawie.
Prace przy renowacji sztukaterii i elementów architektonicznych elewacji Sparbanken na Kyrkegatan 7/Klostergatan w Szwecji.
Zatrudnienie na stanowisku pomocnika konserwatora zabytków w pracowni konserwacji metali na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum, Pl. Zamkowy 4. Działalność w zakresie prawidłowej konserwacji i opiece nad przedmiotami z metalu i kamienia.
Prace konserwatorskie przy konserwacji fragmentu zabytkowego ogrodzenia z cegły i okładziny piaskowcowej wokół Kościoła św. Barbary w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 51. Naprawa piaskowcowej okładziny rekonstrukcja znajdującego się na nich szrafowania, ponowny montaż n ich oryginalne miejsce, unifikacje kolorystyczne piaskowcowej okładziny i muru ceglanego.
Zatrudnienie w pracowni dyplomowanego Konserwatora zabytków Damiana Pisarskiego przy konserwacji wybranych nagrobków na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie na ul. Okopowej 49/51. Wykonywanie zabiegów konserwatorskich tj. prac technicznych, oczyszczania oraz wzmacniania.
Zatrudnienie w pracowni dyplomowanego Konserwatora zabytków Grzesiek Świerczyński, przy konserwacji wystroju rzeźbiarskiego fasady Kamienicy Kasy Pożyczkowej Przemysłowców Warszawskich na ulicy Złotej 1 w Warszawie.
W naszej pracowni realizujemy zlecenia polegające na konserwacji zabytkowych pieców kaflowych.
Profesjonalnie je demontujemy a potem dajemy im drugie życie.
Uzupełniamy ubytki i szkliwa, robimy kopie i likwidujemy zabrudzenia farbą.
Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem a także odpowiednimi narzędziami i piecem ceramicznym.
Referencje
Konserwacja zabytkowego pieca kaflowego - Willa Lentza Szczecin 2020
Konserwacja zabytkowych pieców kaflowych - Drewniak Dziadka Lisieckiego w Warszawie 2021
Konserwacja zabytkowych pieców kaflowych - Traugutta 12 w Łodzi 2022
specjalizacja:
konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej
Badania konserwatorskie i programy prac remontowo-konserwatorskich, rewitalizacja obiektów zabytkowych, współpraca z laboratoriami chemicznymi, projekty i opracowania autorskie wraz z nadzorem prac konserwatorskich przy zabytkach ruchomych, nieruchomych
Rewitalizacja Ruin Zamku w Szczytnie, Henryka Sienkiewicza 1, 12-100 Szczytno, woj. Warmińsko-Mazurskie. Zamek w Szczytnie, rewitalizacja ruin i adaptacja dla niepełnosprawnych, konserwacja wątków ceglanych i kamiennych.
XV w. Kościół pw. Św Anny w Mołtajnach gm. Barciany, Mołtajny 28, 11-410 Mołtajny. Odkrycie cennych dekoracji maswerkowych na elewacjach oraz szerokopowierzchniowych w ramach badań konserwatorskich, konserwacja wątków ceglanych i kamiennych, stabilizacja fundamentów wieży, naprawa dachów kościoła.
Firma Vitro powstała w 1990 roku. Od tej pory nieprzerwanie tworzymy i konserwujemy witraże. Od 1994 roku posiadamy uprawnienia do prac przy obiektach zabytkowych.
Naszą domeną są witraże sakralne, które zrealizowaliśmy w blisko dwustu obiektach. Wiele z tych realizacji to obiekty duże – od 100 do 500 m2 oszkleń. Wykonujemy je kompleksowo, wraz z konserwacją elementów metalowych, drewnianych i kamiennych.
Potencjał, wyposażenie pracowni oraz zapasy materiałów, pozwalają na rozpoczęcie prac „z biegu”, bez potrzeby ich gromadzenia i wykonanie zlecenia w terminie. Stabilna od lat załoga jest gwarancją doskonałego wykonania prac.
Przygotowujemy również programy prac oraz powykonawczą dokumentację konserwatorską. Zdecydowana większość przetargów, w których startowaliśmy kończyła się podpisaniem umowy z naszą firmą. Jakość naszych realizacji potwierdzają referencje i ciągle nowe zamówienia.
Nowe witraże wykonujemy w oparciu o projekty własne i uznanych artystów, z którymi współpracujemy. Podejmujemy się także realizacji prac według projektów inwestora.
Na wykonane prace udzielamy gwarancji, a po jej upływie bezterminowo służymy opieką nad naszymi witrażami. Nieodpłatnie służymy inwestorom poradami i dzielimy się doświadczeniami, niezależnie od tego czy wykonywaliśmy lub będziemy wykonywać prace na ich rzecz.
A ceny…. Ilość prac, które wykonaliśmy i zamówienia, które pozyskujemy świadczą, że są bardzo rozsądne.
Naszą misją jest zadowolenie klienta oraz wykonanie witraży bardzo dobrej jakości, w terminie i satysfakcjonującej cenie.
Certyfikacja jakości wykonawcy prac konserwatorskich stworzenie instrumentu i utrzymanie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego